У місцях, де здійснюються роботи з хімічними реагентами, як правило, є речовини, які нейтралізують реактиви, здатні викликати опік. Якщо їх немає або на пошуки йде багато часу, найбільш ефективно в такому випадку рясно промити місце пошкодження проточною водою протягом 15-30 хвилин. Вода не тільки змиє діючу речовину, а й охолодить пошкоджену шкіру, допоможе зняти біль. Однак шкіру, яка постраждала від опіку негашеним вапном, у жодному разі не можна промивати водою. У цьому випадку пошкоджене місце змащують рясним шаром жиру.
Який би не був за розмірами пошкоджену ділянку, потерпілого слід доставити в поліклініку. Наслідки хімічного опіку можуть з’явитися через якийсь час. До того ж непрофесіоналові досить важко визначити ступінь ураження шкірних покривів.
Від якості вжитих заходів в результаті першої медичної допомоги залежить успіх подальшого лікування. Так при опіках кислотою пошкоджене місце промивають 1% розчином соди, а потім 0,5% розчином нашатирного спирту. Лужні опіки промивають 2% розчином оцтової або лимонної кислоти. Шкіру, пошкоджену пестицидами або гербіцидами, обробляють по черзі етиловим спиртом і бензином.
Як засоби для лікування хімічних опіків застосовуються водний розчин йоду, а також препарати на основі срібла. Вони сприяють дезінфекції пошкодженої шкіри, а також підсушують її. При сильних опіках, що доставляють великі неприємності потерпілому, призначають знеболююче.
У домашніх умовах для якнайшвидшого одужання обпаленої ділянки шкіри можна використовувати масляний розчин вітаміну Е або олія з насіння обліпихи. Його наносять на кусок стерильної марлі, а потім прикладають до шкіри, очищеної від відмерлих тканин.
Для заспокоєння свербіння на місці пошкодженої ділянки можна скористатися відваром з кори дуба. Для цього 1 столову ложку сухої сировини необхідно залити склянкою окропу і поставити на повільний вогонь на 3-5 хвилин. Готовий відвар потрібно процідити і використовувати як примочок.
Комментариев нет:
Отправить комментарий